Nar Çiçekleri

NAR ÇİÇEKLERİ

Nar Anadolu’da Cennet meyvesi olarak bilinir. Bereketi, doğumu zenginliği temsil eder. M.Ö 3500 yıllarından itibaren yetiştirildiği yazılı kaynaklarda yer alır..

Şifalı nar, baharda açan nar çiçeği kırmızısı adıyla anılan, parlak renkli çiçeklerden oluşur. Göz alıcı bir çiçek binlerce taneciği taşıyan meyveyi oluşturur.
Bereketi, sağlığı, devamlılığı anlattığı için projemize NAR ÇİÇEKLERİ adını verdik. Bir çiçekten , binlerce meyve elde etmektir amacımız.

Nar Çiçekleri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve gönüllülerin iş birliğiyle başlatılan gönüllülük esasına bağlı platformdur. Şehrimizin dezavantajlı mahallelerindeki okulların müdürleri ve öğretmenlerinden destek alarak koromuzu kurduk ve konserler veriyoruz.

 

Nar Çiçekleri Çocuk Korosu Konseri

GAÜN Konservatuarı öğretim görevlisi Adil Çete önderliğinde 11 okul ve GBB Çocuk Sanat Merkezinden 350 çocukla unutulmaz bir konser yaşadık.

Bir tohum ektik, binlerce meyve veriyor.
“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir” diyen Atatürk’ün ilkelerinden ayrılmadan vatan sevgisini, kültürünüzü, hayal kurmayı , sevgi ve barışı, şarkı söylemeyi öğreterek bu konsere hazırlandık.
Özveriyle çalışan sanat yönetmenimiz G.A.Ü.N Türk musikisi konservatuarı öğretim üyesi Adil Çete hocamızla birlikte, müzik öğretmenlerinize, gönüllülerimize teşekkürler ederiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Klibi ve Festival Park Konseri

Bir çiçekten binlerce meyve elde etmeyi amaçlayarak NAR ÇİÇEKLERİ platformunda gönüllü olduk , kocaman yüreklerde yolculuğumuz başladı.
Geçen sene 10 müzik öğretmeni, 8 okulun öğrencileri ile 23 Nisan klibimizi çektik.
Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir.
“Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir .” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ilkelerinden ayrılmadan Haziranda 250 öğrencilerimizle Festival Park’ta NAR ÇİÇEKLERİ çocuk korosu konserimizle eğlendik.
Bu sene 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı klibimizin misafirleri Nurdağı’ndan…
Tebessüm isimli şarkının bestecisi ve söz yazarı Fatih Peşmen’e, özverili çalışmalarından dolayı GAUN, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Adil Çete hocamızla birlikte, Fatma Beyza Yolcu, Yağmur Ercan hocalarımıza çok teşekkür eder, keyifli dinletiler dileriz.

Basında Nar Çiçekleri

13 Haziran 2023 Nar Çiçekleri Çocuk Korosu Konseri, Hakimiyet Gazetesi

13 Haziran 2022 Gaziantep Festival Park’taki Konseri, Hakimiyet Gazetesi

8 Haziran 2022 Hakimiyet Gazetesi